Z okazji 8 marca – Pięć współczesnych piosenkarek francuskich

08 mar Z okazji 8 marca – Pięć współczesnych piosenkarek francuskich

Z okazji 8 marca przedstawiamy Wam sylwetki kilku współczesnych francuskich piosenkarek. Zapoznanie się z muzyką francuskich piosenkarek to nie tylko świetna okazja do poszerzenia muzycznych horyzontów, ale również do poznania kultury i języka Francji. Dzięki naszej liście będziesz mógł odkryć najnowsze hity i klasyki francuskiej muzyki, które z pewnością przypadną Ci do gustu.

Jeśli interesują Cię francuskie piosenki i chciałbyś posłuchać muzyki w wykonaniu najsłynniejszych piosenkarek z kraju nad Sekwaną, koniecznie zapoznaj się z naszą listą! Francuska muzyka jest znana na całym świecie, a piosenkarki z tego kraju zyskują coraz większą popularność. W naszym zestawieniu znajdziesz artystki, które podbijają serca słuchaczy swoim wyjątkowym głosem i stylem.

Yelle

Yelle od wielu lat jest znaną francuską piosenkarką, która swoje pierwsze kroki w branży stawiała piętnaście lat temu. Teraz powraca silniejsza niż kiedykolwiek z zupełnie innym gatunkiem muzycznym. Kobieta, która dorastała wraz z pokoleniem Y, dojrzała również w swoich tekstach.

Here and Now to podsumowanie chwili obecnej. Idąc naprzód z kilkoma pewnikami i wieloma wątpliwościami, śledzi swoje codzienne życie. Gotowa na pytania o siebie, francuska piosenkarka szuka swojego miejsca w nieco zagubionym świecie. Ten żywy rytm ilustruje orzeźwiający klip, który odróżnia rzeczywistość od marzeń. Znajdź nową wersję tego artysty na tej stronie.

Joanna

Joanna, znana na francuskiej scenie piosenkarka, szybko zdobyła sławę w mediach, łącząc miejskie uniwersum z tekstami, które celebrują miłość. Zainwestowana w pisanie i wykonywanie swoich tekstów, z pasją zajmuje się również reżyserią własnych teledysków. Związana z konkretnym gatunkiem muzycznym, to właśnie w utworze Séduction dzieli się jasnymi liniami romansu.

Klip przedstawia dwie młode kobiety w wyciszonej i intymnej atmosferze. Pomiędzy atłasem, kwiatami i kolorowym tłem, wysuwa się kobieca siła uwodzenia. Chwila słodyczy, przenosi nas w swój świat dżetów i brokatu. Odkryj tytuł Séduction tej obecnej piosenkarki na tej stronie.

Coline z grupy Inuit

W imponującej oprawie architektonicznej rozbrzmiewa głos francuskiej wokalistki Coline. Śpiewa z grupą z Inuït, a tembr jest głosu świetie pasuje do energicznej melodii.

Pochodzący z Nantes zespół Inuït uwodzi i oczarowuje swoimi chwytliwymi melodiami francuską muzykę rozrywkową. To nowe spojrzenie na pop, a ci młodzi twórcy proponują utwory innowacyjne i mocne.

Ladylike Lily

Bardzo poetycka produkcja Under the Cyan to zaproszenie do marzeń. Meduzy, które mają niebezpieczne włókna, są tu przywoływane jako bestie, z którymi można się identyfikować. Odważna propozycja, która znajduje odzwierciedlenie w tekście, francuska piosenkarka Ladylike Lily chciała za pomocą tej ballady zakwestionować nasz związek z życiem zwierząt.

Historia opowiada o małej dziewczynce i jej pierwszych odkryciach. Nie jest to temat ulubiony przez najsłynniejszych francuskich piosenkarzy, niemniej jednak jest to temat, który przemawia do młodych i starszych. Klip zbliża się do filmu animowanego dzięki silnemu kontrastowi między światłem i cieniem oraz wykorzystaniu fantastycznych stworzeń. Pod rozgwieżdżonym niebem, w tle francuskich piosenek, mała dziewczynka idzie w kierunku przyciągającej błękitnej wody.

Manon Tanguy

Manon Tanguy ma coś ekstra. Upartą muzykalność, tę zdolność do zainscenizowania piosenki z wystarczającą oryginalnością, by wydostać się getta. Jej muzyka to dźwiękowa rzeźba bogata w tysiące niuansów.

W przedstawionym utworze, poprzez ekscentryczne kolaże piosenkarka ze smutkiem wylicza zakazy nałożone na kobiety w zakresie stylu ubierania się.Szybki kontakt!
+
Wyślij!