Kursy francuskiego we Francji

WYJEDŹ DO FRANCJI NA KURS FRANCUSKIEGO W RENOMOWANYM CENTRUM LINGWISTYKI STOSOWANEJ (CLA)

Kursy we Francji organizowane przez Wydział Lingwistyki Stosowanej (CLA) przy Uniwersytecie we Franche-Comté to możliwość nauki języka francuskiego w środowisku frankofońskim. Duża dawka języka, nauka na kursie, wydarzenia kulturalne poza kursem a także codzienność życia we Francji sprawiają, że szybko widać postępy w nauce. Kursanci nabierają płynności i spontaniczności w mówieniu, przełamują bariery komunikacyjne, motywują się do dalszej nauki. Dodatkowo, przebywanie w środowisku międzynarodowym wraz ze studentami z całego świata, to możliwość odkrycia innych kultur i współpracowania z nimi – umiejętność niezbędna w dzisiejszym świecie.

Centrum VOILA  współpracuje z CLA już od ponad 10 lat.

KURS FRANCUSKIEGO W CLA

Centrum Lingwistyki Stosowanej w Besançon powstało w 1958 roku i jest jedną z pierwszych placówek tego typu we Francji. Zajmuje się wyspecjalizowanym nauczaniem języków, kształceniem nauczycieli, organizuje kursy dla obcokrajowców oraz prowadzi własne badania naukowe. Dzisiaj CLA stanowi część Uniwersytetu Franche-Comté i przyjmuje rocznie około 3000 studentów z całego świata.

Kursy w CLA prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę francuskich nauczycieli FLE, czyli takich, którzy zajmują się nauczaniem obcokrajowców francuskiego. Na zajęciach rozwijane są wszystkie kompetencje językowe, a dla zainteresowanych organizowane są dodatkowe warsztaty tematyczne, wliczone w cenę kursu.

Po zajęciach CLA organizuje wiele atrakcji dla swoich studentów, dzięki czemu mogą wykorzystać nabyte na kursie umiejętności w praktyce. Organizowane są wieczorki filmowe, kursy salsy, wycieczki po okolicy, a raz w miesiącu wieczór międzynarodowy, na którym studenci CLA prezentują muzykę i tańce ze swoich krajów. W trakcie wakacji dużo się dzieje, więc na początku kursu studenci otrzymują program wszystkich atrakcji i imprez, aby mogli zaplanować sobie każdy wieczór.

TERMINY I CENY:

Terminy

Liczba godzin

Cena

Od 6.07. do 17.07.2020

43h

451,50 EUR

Od 6.07. do 31.07.2020

87h

913,50 EUR

Od 3.08 do 14.08.2020

46h

483 EUR

Od 3.08. do 28.08.2019

92h

966 EUR

logocla@2x

ZAKWATEROWANIE

AKADEMIK:

  • położenie około 20min autobusem od CLA, 5km od centrum
  • bilet autobusowy: 32,50 EUR za miesiąc
  • pokoje jednoosobowe z łazienkami
  • kuchnia na piętrze
  • cena obejmuje śniadania (bez weekendów)
  • cena: 341 EUR za miesiąc

POKÓJ U FRANCUSKIEJ RODZINY:

  • wybór i komunikacja z rodziną przed kursem
  • możliwość mieszkania w centrum lub poza miastem
  • w cenie śniadania i obiadokolacje
  • cena od 27 EUR za dzień

DOJAZD

Dojazd do miasta Besançon należy zorganizować we własnym zakresie. Istnieje wiele połączeń.

AUTOKAR:

Autokary z Warszawy odjeżdżają z Dworca Zachodniego co drugi dzień. Podróż trwa 28h. Koszt biletu w jedną stronę to około 500pln.

SAMOLOT I POCIĄG:

Istnieje wiele atrakcyjnych połączeń z Polski do Paryża. Można łatwo kupić bilety w atrakcyjnych cenach. Czas podróży drogą powietrzną to nieco ponad 2h. Można też wybrać samolot do miasta Lyon. Połączeń jest mniej i ceny wyższe, ale miasto znajduje się już niedaleko Besançon. Do podróży samolotowej trzeba doliczyć podróż pociągiem, najlepiej szybką francuską koleją TGV. Podróż z Paryża do Besançon trwa około 2,5h. Bilety na pociąg można kupić przez Internet na stronie SNCF.

MIASTECZKO BESANÇON

Besançon to średniej wielkości miasteczko – stolica regionu Franche-Comté, położone przy granicy ze Szwajcarią, u podnóża jury francuskiej. Centrum miasta, które jest wyłączone z ruchu samochodowego, otoczone jest rzeką Doubs, która tworzy zakole zwane „boucle”. Znajdują się tam głównie stare kamieniczki, restauracje i małe sklepiki. Główna ulica miasta – ‚Grande Rue’ prowadzi do cytadeli, która jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem regionu.

Zainteresowani mogą również wybrać się do licznych muzeów albo zwiedzić Arc-et Senans czyli okoliczne saliny królewskie, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

3 lipca Besançon obchodzi swoje święto. Z tej okazji co roku wystawiany jest w mieście paruset metrowy stół. Mieszkańcy przynoszą poczęstunek, siadają przy stole i rozmawiają z osobą, przy której akurat usiedli.

Miłośnicy wina mogą się wybrać do sąsiedniego Arbois na regionalne święto wina, gdzie można spróbować znakomitych, słynnych w całej Francji trunków Vin Jaune czy Vin de Paille.

KONTAKT

Formularz rejestracji

ORGANIZATOR:

Centrum Języka Francuskiego VOILA

ul. Zgoda 3 lok.16, Warszawa

tel: 22 126 07 93

mail: sekretariat@voila.edu.pl

Szybki kontakt!
+
Wyślij!