FRANCUSKIE SERIALE OSTATNICH LAT

18 sty FRANCUSKIE SERIALE OSTATNICH LAT

Do seriali chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Są świetną formą nauki języka obcego. Fabuła wciąga widza i ten słucha, ogląda jednocześnie ucząc się. W serialach mamy okazję usłyszeć naturalny język mówiony, pełen skrótów, kolokwializmów a czasem nawet błędów, które popełniają natywni użytkownicy. Dodatkowo seriale osadzone są w pewnych realiach socjo-społecznych, które tworzą „francuską atmosferę” i dodają smaku wszystkim frakofilom.

Przedstawiamy Wam zatem kilka seriali, które widzieliśmy i polecamy. Każdy jest inny. Oglądajcie i dzielcie się swoimi refleksjami.

„LES REVENANTS”

Twórca: Fabrice Gobert

Aktorzy: Clotilde Hesme, Brune Martin, Pierre Perrier

Gatunek: dramat, fantasy

Odcinki: 16 ( 2 serie)

Data produkcji: 2012

Opis: Do niewielkiej miejscowości w górach powracają mieszkańcy w różnym wieku, z różnych czasów. W ich domach nikt już na nich nie czeka. Wszyscy powracający są zmarli, choć początkowo sami sobie z tego nie zdają sprawy.

Serial trzyma w napięciu szczególnie przez pierwszą serię.

Nauka francuskiego: W serialu mówią dość wolno, bez specjalnego slangu czy gwary. Zwyczajny język potoczny dość łatwy do zrozumienia.

„UNE CHANCE DE TROP”

Twórca: Harlan Coben

Aktorzy: Alexandra Lamy, Pascal Elbé

Gatunek: dramat, thriller

Odcinki: 6 (1 seria)

Data produkcji: 2015

Opis: Pierwszy odcinek rozpoczyna się dramatycznymi wydarzeniami: Alice Lambert budzi się po 8 dniach ze śpiączki, na która zapadła po strzale w klatkę piersiową. Okazuje się, że jej mąż nie żyje a dziecko, 6 miesięczna Tara zaginęło. Ciąg dalszy serialu to trudne poszukiwania córki, próba odpowiedzi na pytanie kto i dlaczego strzelał.

Serial ogląda się jednym tchem. Niesamowita gra Alexandry Lamy!

Nauka francuskiego: W serialu używa się języka potocznego, z niewielką ilością slangu.

„VERSAILLES”

Twórca: Simon Mirren, David Volstencroft

Aktorzy: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan

Odcinki: 10 (1 seria)

Gatunek: dramat, historyczny

Data produkcji: 2015

Opis: Wersal, rok 1667, Louis XIV ma 28 lat. Aby podporządkować sobie szlachtę i zacząć rządzić jako władca absolutny zaczyna budować pałac w Wersalu. Serial pełen intryg, romansów, zabaw i manipulacji, jak to na dworze królewskim.

Serial polecany wszystkim, nawet tym, którzy nieszczególnie interesują się historią.

Nauka francuskiego: „Votre majesté” to chyba najczęściej używany zwrot w tym serialu. Tutaj nie znajdziecie żadnego slangu czy nawet mowy potocznej. Piękne, rozbudowane, kwieciste zdania pełne niuansów i podwójnych znaczeń. Perełka!

„LE BUREAU DES LEGENDES”

Twórca: Eric Rochant

Aktorzy: Mathieu Kassovitz, Brad Leland, Jean-Pierre Darroussin

Odcinki: 20 (2 serie)

Gatunek: dramat, szpiegowski

Data produkcji: 2015

Opis: Akcja filmu toczy się w DGSE (Direction Générale de la Sécurité Extérieure) w najbardziej tajnym z tajnych wydziałów. Wysyła on tajnych agentów za granicę, aby wyszukiwali osoby, które mogłyby być przydatne służbom. Agenci żyją wiele lat pod obcym nazwiskiem, z obcą historią prowadząc podwójne życie. W serialu główny bohater, grany przez Kassovitza, powraca po 6 latach z Syrii. Niszczy dokumenty, kończy wszelkie kontakty i relacje, ale jednak jego alter ego i niedokończone sprawy z Syrii dopadają go w Paryżu.

Świetny dramat szpiegowski, w którym widz do samego końca zastanawia się kto kim faktycznie jest.

Nauka francuskiego: Dominuje język potoczny, łatwy do zrozumienia.

„DISPARUE”

Twórca: Charlotte Barndstrom

Aktorzy: François Xavier-Demaison, Pierre-François Martin-Laval, Alix Poisson

Odcinki: 8 (1 seria)

Gatunek: dramat, thriller

Data produkcji: 2015

Opis: 17 letnia Léa, nie wraca w wieczornej zabawy w dniu swoich urodzin. Rodzina zgłasza zaginięcie a policja rozpoczyna poszukiwania. Okazuje się, że Léa miała sporo tajemnic. Policja sprawdza każdy wątek a czasu jest coraz mniej….

Serial pełen emocji. Gdy płacze matka, widz płacze razem z nią.

Nauka francuskiego: Dominuje język potoczny, łatwy do zrozumienia.

Tags:
, ,


Szybki kontakt!
+
Wyślij!