KONKURS! WYGRAJ PŁYTĘ Z AUTOGRAFEM!

04 mar KONKURS! WYGRAJ PŁYTĘ Z AUTOGRAFEM!

Zapraszamy do udziału w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe do piątku do godziny 12h00. Trzy osoby, które w najciekawszy sposób odpowiedzą na pytanie otrzymają od nas płytę Justyny Bacz z autografem.

Pytanie konkursowe: Dlaczego kochamy piosenkę francuską?

Justyna Bacz jest laureatką szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu „Dni Georgesa Brassensa” („Journées Georges Brassens”), na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W lutym 2018 r. za promowanie kultury francuskiej w Polsce została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej. W 2020 otrzymała Grand Prix francuskiego stowarzyszenia „Les Amis de Georges” za kobiecą interpretację utworów Georgesa Brassensa dla zagranicznych wykonawczyń. Jest nominowana do osobowości roku „Polski Times” 2020.
Nagrała siedem albumów bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność: „Tête-à-tête”(2006), „Brassens mon amour” (2008), „Empatik” (2013), „Francuska chanson française” (2014), „Dalida pieśń miłości” z udziałem Anny Riveiro i Sergio Bettasa(2017), „Femmes czyli kobiety” (2019) oraz „Dalida pieśń miłości. Koncert w Polskim Radiu Lublin” wydany przez Polskie Radio Lublin. Justyna Bacz koncertuje w Polsce i we Francji. Występowała w Paryżu, Châteauroux, Douai, Górnej Sabaudii, ale również w Lozannie, Berlinie, Liège, El Paso w Stanach Zjednoczonych. Współpracuje ze znakomitymi muzykami.
Justyna Bacz (…) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury – na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej.
Joanna Nojszewska „Klucz francuski”

Więcej o Artystce na stronie: www.justynabacz.net.

Tymczasem zapraszamy serdecznie na koncert promocyjny płyty Justyny Bacz  pt.”Femmes, czyli kobiety”, który odbędzie się w ramach Festiwalu Frankofonii, w Teatrze Kamienica w Warszawie, przy Al. Solidarności 93, 9 marca 2020 r. o g. 19.30

Bilety są dostępne w kasie Teatru  lub https://teatrkamienica.pl/pl/spektakle/115/femmes-czyli-kobiety-koncert   oraz  https://www.ebilet.pl/muzyka/piosenka/justyna-bacz/

„Femmes, czyli kobiety” to niezwykłe spotkanie z piosenką francuską. Na spektakl składają się utwory z repertuaru francuskich i francuskojęzycznych artystek obecnych na scenie muzycznej XX i XXI wieku. Édith Piaf, Mireille Mathieu, Dalida, Céline Dion, czy Zaz to tylko niektóre z nich.

Piosenki w interpretacji Justyny Bacz, zaśpiewane w oryginalnych wersjach językowych oraz polskich autorskich przekładach układają się w opowieść o kobiecie i ważnych momentach jej życia. „Femmes, czyli kobiety” to 16 kobiet i 16 różnych emocji …

Serdecznie zapraszamy !

WYKONAWCY:

Justyna Bacz – śpiew, koncepcja, scenariusz, tłumaczenia piosenek

oraz

Zespół muzyczny podkierownictwem Mariusza Dubrawskiego w składzie:

Mariusz Dubrawski – fortepian, aranżacje

Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofony

Maciej Kopczyński – gitary

Wojciech Ruciński – gitarabasowa

Grzegorz Poliszak – perkusjaSzybki kontakt!
+
Wyślij!