Mireille Mathieu a Varsovie!

23 sie Mireille Mathieu a Varsovie!

Jedna z największych artystek w historii francuskiej piosenki – Mireille Mathieu – wystąpi tej jesieni w Warszawie. Dokładnie 20 października w Hali Torwar. Dotychczas Mireille koncertowała już w Polsce dwukrotnie – w 1969 i 2010 roku. Dorobek muzyczny Mireille jest imponujący – przez 40 lat pracy artystycznej nagrała blisko 1200 piosenek, wydała ponad sto albumów, które sprzedały się w ponad 120 milionach egzemplarzy. Co więcej, artystka śpiewa zarówno po francusku, jak i po niemiecku.

Jej znak rozpoznawczy? Prosta, klasyczna grzywka – to na pewno! Ale również niebanalne, eleganckie kostiumy.

Karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 19 lat, biorąc udział w programie „Télé Dimanche – Jeu de la Chance”. Jej występ okazał się ogromnym sukcesem i niebawem wydała swoją pierwszą płytę, która zawierała takie hity jak „Toute Une Vie” czy „Un Peu d’Espérance”. Przez niektórych określana jako druga Edith Piaf, ona sama z przyjemnością śpiewa jej piosenki.

Podczas tegorocznego koncertu w Warszawie artystka zaśpiewa również swoje najnowsze piosenki, takie jak „Mon credo” czy „Mon bel amour d’été”. Polecamy z całego serca wybranie się na to wydarzenie!

Polecamy obejrzeć również występy Mireille w „Télé Dimanche” – niesamowite!

Tele Dimanche 1
Tele Dimanche 2Szybki kontakt!
+
Wyślij!